TYT VE AYT YILLIK PROGRAMI


HIZLANDIRMA PROGRAMI

10 Ağustos - 7 Eylül tarihleri arasında toplamda 4 hafta ve her gün 8 saatlik ders çalışma içeren " Hızlandırma programımız" sayesinde okul müfredatını erken bitiriyoruz.

Her hafta 6 gün boyunca ( Pazar günü tatil) 10:00 - 17:00 arası sürecek olan hızlandırma programında en az 120 ders saati, konu anlatımları ve soru çözümleri ile birlikte yoğun bir program uyguluyoruz.


OKUL İLE BİRLİKTE SÜRDÜRÜLEN PROGRAM

Okulların açılması ile birlikte, pazartesi - perşembe günleri 16:30- 19:40 saatleri arasında günde 4 ders (40dk) olmak kaydıyla toplam 16 saat ders yapılmaktadır. Cuma günleri ise 16:30 - 19:40 saatleri arasında planlı soru çözümü yapılmaktadır.

Yapılan her dersin sonunda 8 - 10 soruluk mikro sınavlar uygulanarak öğrencinin dersi anlayıp anlamadığı kontrol edilmektedir. Anlaşılmadığı belirlenen konular ise tekrar edilmektedir.

Cumartesi günleri, kütüphanemizde ve etüt odalarında öğretmen ve asistan öğretmenlerimiz planlı soru çözümü yapmaktadır.

Her pazar saat 10:00 'da başlayan denemeler üç farklı yapıda oluşturulmuştur.

Genel sınav denemeleridir. İlk dönem 2 haftada bir, ikinci dönem her hafta, sınava bir ay kala her gün yapılan genel denemelerdir.

Sadece anlatılan konuların sorulduğu, öğrencilerimize özel hazırlanan ve sonuçlarının analiz edildiği denemelerdir.

TÖDER, ÖZDEBİR, FİNAL TÜRKIYE GENELİ vb. gibi Türkiye genelinde yapılan ve değerlendirilen denemelerdir.

NOT: 2020-2021 EĞİTİM YILINDA PLANLANAN TOPLAMDA 101 DENEME SINAVI UYGULANACAKTIR.


KAMPLAR

Günde 14 saat planlı - programlı ders çalışma saati ile öğrencilerin sınava hazırlıkta yılda 2 defa tabi tutulduğu, ortalama 5 gece 6 gün süren yatılı otel programlarıdır.


BİREYSEL İLGİ

Kurumumuz VIP eğitim programını önemsediğinden, yaklaşık olarak bir öğretmenimize üç öğrenci düşmektedir. Bunun öğrenci açısından birçok avantajı vardır. Bu avantajlar;

Bireysel ilginin ön plana çıkması

Öğrencileri birebir takip

Soru çözdürebilmek için uzun kuyrukları beklememek

Ödev takibinin doğru yapılabilmesi

Öğrencilerin psikolojik sıkıntılarının hemen anlaşılıp çözülmesi

Sınav analizleri ve çözüme kavuşturma

gibi öğrencilerimizin kendilerini bu uzun maratonda yalnız hissetmeyecek ortamın sağlanması için alanında uzman öğretmen kadromuz siz sayın veli ve öğrencilerimizin daima yanında olacaktır.


ÖĞRETMEN – VELİ İLETİŞİMİ

Eğitim danışmanlarımız, sizleri öğrencilerimizin eğitim durumları hakkında sürekli bilgilendirmektedir. Öğrencilerimizin sınav sonuçları, derse geç kalmaları veya hiç gelmemeleri, kurumdan herhangi bir sebepten erken çıkmaları gibi durumlarda velilere anlık olarak haber verilmektedir. Ayrıca yıl içinde planlanan iki genel veli toplantısı yapılacaktır.


VELİNİN ÜZERİNE DÜŞENLER

Sınav uzun bir maratondur. Bu maratonda veli-öğretmen iletişimi ne kadar güçlü olursa öğrencinin başarısı o kadar iyi olacaktır. Bu yüzden sınava hazırlık sürecinde velilerimizin üzerine düşen görevler kısaca şunlardır;

Öğrencilerin psikolojik sıkıntılarını kuruma bildirme

Evde ders çalışması için ortam sağlama

Öğrencinin durumu hakkında kuruma gelip bilgi alma

Öğrencilere baskıda bulunmama

Öğrencileri birbiri ile kıyasa gitmeme

Öğrencilere anne baba gibi değil arkadaş gibi yaklaşma


VELİYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR

Bireysel Veli Görüşmeleri

Öğrencilerin eğitim ile ilgili tüm bilgiler veli ile paylaşılır.

Rehberlik Yazıları

Aylık olarak öğrencilerin genel durumlarını özetleyecek mesajların velilerimize gönderilir.

Genel Toplantılar

Yıl içinde yüz yüze ve online olmak üzere iki tip toplantı şeklimiz vardır. 


RESMİ TATİLLER

Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığının tanımladığı tüm tatiller kurumumuzda uygulanmaktadır.


OTOPARK KULLANIMI

Otoparkımızda veli kullanımına ait 4 araçlık park yeri mevcuttur.Otoparkın yoğun olarak kullanıldığı veli toplantı günlerinde sokağımıza araçlarınızı park edebilirsiniz, dilerseniz kurumumuza 100 metre mesafede İspark mevcuttur.